Winnica Dąbrówka

Dane kontaktowe:

Katarzyna i Robert Beściak
33-115 Dąbrówka Szczepanowska 109a
Sklep: 33-113 Zgłobice Błonie 124a
tel. 534 030 430 / 504 176 459
winnicadabrowka@wp.pl  www.winnicadabrowka.pl
FACEBOOK

Rok założenia: 2010
Powierzchnia: 6 ha

Winnica Dąbrówka położona jest w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska na skraju Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Zachodnio Karpackiego w Gminie Pleśna, 12 km od Tarnowa. Południowe usytuowanie stoku, z widokiem na Tatry przy dobrej pogodzie sprawia, że ten zakątek jest niezwykle malowniczym i wyjątkowym miejscem.

Oferta: po wcześniejszym umówieniu organizowane są degustacje dla osób indywidualnych i grup. W winnicy można wynająć drewniany domek z wyposażonym aneksem kuchennym, łazienką i tarasem z leżakami dla 2-3 osób z możliwością dostawki łóżeczka dla dziecka oraz dwa samodzielne apartamenty każdy dla 2-6 osób, wyposażone w salon z aneksem kuchennym, łazienkę, dwie sypialnie oraz taras z widokiem na winnice i okolice. Na terenie winnicy znajduje się duża altana grillowa i staw z możliwością łowienia ryb do dyspozycji naszych gości.

Uprawiane odmiany: Pinot noir, Regent, Rondo, Monarch, Alibernet, Dunaj, Cabernet Cantor i Cotris, Leon Millot, Hibernal, Johanniter, Jutrzenka, Muscat Otonel , Pinot blanc, Solaris, Muscaris, Seyval blanc.

Oferta win: wina białe i czerwone, wytrawne, półwytrawne, półsłodkie, a także wina musujące.