Winnica Janowice

Dane kontaktowe:

Wiesław Chlipała,
info@winnicajanowice.pl  www.winnicajanowice.pl
tel. 604 413 265
FACEBOOK

Rok założenia: 2013
Powierzchnia: 0,93 ha

Winnica jest położona na południowo – zachodnim stoku w Janowicach koło Tarnowa. Odpowiednie warunki klimatyczne pozwalają na uprawę odmian winorośli klasycznej – vitis vinifera, jak i odmian hybrydowych, a niezwykłe położenie winnicy i malowniczy widok na Dolinę Dunajca sprawia, że uchodzi ona za jedną z najpiękniejszych winnic w Polsce.

Winnica jest rodzinną pasją i przedsięwzięciem, w którym wszystkimi procesami związanymi z jej uprawą oraz produkcją win zajmują się właściciele: Barbara i Wiesław Chlipała z dziećmi.

Oferta:  Winnica Janowice to idealna destynacja dla turystów – na jej szczycie położony jest drewniany dom i altana dla gości, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku, delektując się lokalnymi wyrobami i małopolskim winem. Odbywają się tam degustacje win, warsztaty winiarskie oraz koncerty muzyki klasycznej i jazzowej.

Uprawiane odmiany: vitis vinifera (pinot noir, chardonnay, auxerrois), hybrydy (rondo, regent, solaris, johanniter, seyval blanc)

Oferta win: Wina monoszczepowe Pinot Noir, Rondo, Regent, Johanniter, Seyval Blanc, Solaris oraz kupaże; wina białe, różowe i czerwone, wytrawne i półsłodkie, leżakowane w tankach ze stali nierdzewnej oraz beczkach dębowych