Winnica Sowliny-Bania

Dane kontaktowe:

Jadwiga Muszyńska i Andrzej Klawek
34-600 Limanowa, Sowliny 302
winnicabania@gmail.com
tel: 691 361 962
FACEBOOK

Rok założenia: 2009
Powierzchnia: 0,3 ha

Winnica położona jest na południowym stoku jednego ze wzgórz otaczających Limanową na wysokości 440m n. p. m. skąd roztacza się przepiękny widok na Limanową, Górę Miejską, Łysą Górę, Ostrą, Jeżowa Wodę, Rolską Górę i inne wzniesienia otaczające stolicę Beskidu Wyspowego.

Winorośl rośnie na ciężkiej, gliniano – łubkowej ziemi i wymaga stałej troski ze względu na bardzo różnorodne, niekiedy trudne warunki pogodowe. Pierwsze winogrona, 100 sadzonek, posadziliśmy w 2009 roku na niewielkiej działce, gdzie mieszkali nasi dziadkowie i rodzice. Była to próba, czy winorośl będzie chciała rosnąć na wieloletnich nieużytkach i w bardzo trudnych warunkach. Obecnie już wiemy, że tak, wydając doskonałe owoce na wina z potencjałem. W 2020 roku zarejestrowaliśmy winnicę w KOWR, a w 2022 r. rozpoczęliśmy sprzedaż produkowanych przez nas win.

Oferta : Chętnie ugościmy każdego, kto zechce nas odwiedzić. Gościom oferujemy głęboki oddech i „szczepionkę” na radość życia, entuzjazm tworzenia oraz miłość do ludzi i wina. Organizujemy degustacje oraz imprezy dla grup i osób indywidualnych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Wizyty są możliwe w weekendy.

Uprawiane odmiany: wina czerwone: Regent , Leon Millot , Zweigelt, Gałubok;
wina białe: Bianca, Aurorae, Johanniter

Oferta win: Wina odmianowe czerwone i białe.