Aktualności

 • Wieczór autorski “Winne smaki Wzgórza Jakubowego”
  To była wyjątkowa kolacja w ramach Tarnowskich Dionizji. Doskonałe towarzystwo, fantastyczne wina, smaczne potrawy, winne opowieści o.Marka Grubki – gościa wieczoru oraz Anny Nowakowskiej – prowadzącej rozmowę, a wszystko w klimatycznym miejscu jakim jest Restauracja w Hotelu Krzyskim
 • Enoterapia i apiterapia w winnicy Piwnice Antoniego
  W sobotnie październikowe popołudnie w winnicy “Piwnice Antoniego – małopolska winnica” odbyła się impreza pn. Wprowadzenie do enoterapii i apiterapii – degustacja wina i miodów.
 • Szkolenie “Kwasowość i siarkowanie”
  We wrześniu 2022 r. Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy zorganizowało dla członków stowarzyszenia szkolenie pn. Kwasowość i siarkowanie, które poprowadził niezawodny dr inż. Piotr Przybek – Enolab.
 • Międzynarodowy Festiwal Wina TUCHOVINIFEST
  Międzynarodowy Festiwal Wina TUCHOVINIFEST Skarbem Małopolski! 28 października 2022 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbyły się Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki, podczas których poznaliśmy laureatów i wyróżnionych w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski.
 • Warsztaty kuchnia i wino
  W piątkowy wieczór, 18 listopada, w gościnnych progach Aktywnej Kuchni odbyły się warsztaty pn. Kuchnia i wino, czyli sztuka łączenia smaków  Dziękujemy uczestnikom za udział! Spotkanie poprowadził duet z Małopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy: Anna Nowakowska – wino Katarzyna Eineberg – kuchnia
 • X Tarnowskie Dionizje
  Święto miłośników wina i dobrej kuchni już po raz dziesiąty zagościło w Tarnowie!!! Wielkie Tarnowskie Dionizje rozpoczęły się 13 listopada o godz. 13 uroczystym przejściem po tarnowskim starym mieście Orszaku Winnego ze św. Marcinem na białym koniu, a następnie prezentacją oferty enoturystycznej i kulinarnej regionu na Rynku.
 • Konferencja Prasowa
  8 listopada 2022 r. we wtorek, o godz. 08.30, w Aktywnej Kuchni, przy ul. Mickiewicza 3, 33-100 Tarnów odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającego się wydarzenia pn. Tarnowskie Dionizje. 10-tą już edycję tarnowskiego święta wina rozpocznie  barwny Orszak św. Marcina oraz kiermasz produktów lokalnych.