Winnica Zadora

Dane kontaktowe:

Winnica Zadora
33-114 Rzuchowa,
Szczepanowice 215
sever@winnicazadora.pl  gosia@winnicazadora.pl
Sever +48 797 213 675,
Gosia +48 505 976 759,
Zofia +48 502 714 696
www.winnicazadora.pl
FACEBOOK

Rok założenia: 2007
Powierzchnia: 2,3 ha

Winnica została założona w 2007 roku w pobliżu miejsca, gdzie była winnica prowadzona przez dwór Chrząstowskich herbu Zadora, właścicieli wsi Szczepanowice, aż do początku XX w. Urzekająca okolica, w części rozciągającej się od Tarnowa na południe na styku Kotliny Sandomierskiej i Karpat Zachodnich. Ziemia, wzgórz pokrytych bukowymi lasami, przecięta rozległą doliną Dunajca, o niezwykle żyznej glebie i bogatej roślinności. Obfituje w wiele pamiątek minionych lat w postaci dworków, dworów, pałaców i ruin zamków. To wspaniałe miejsce na uprawę winorośli.

Oferta: po wcześniejszym umówieniu dla grup zorganizowanych od 6 do 8 oferujemy zwiedzanie winnicy połączone z informacją o uprawie winorośli i prowadzeniu winnicy oraz komentowaną degustację kilku rodzajów wina. Do wina podawane są przekąski. W zależności od pogody degustacja win organizowana jest w winnicy lub w sali degustacyjnej znajdującej się w winiarni.

Uprawiane odmiany: Johanniter, Solaris, Phoenix, Merzling,Seyval Blanc, Helios, Ortega, Orion, Bianca, Chardonnay, Hibernal, Regent, Rondo, Dornfelder,Pinot-Noire, Cabernet Cortis, Leon Millot, Marechal Foch

Oferta win: Czerwone wytrawne: Sempre, Rondino, Bene.
Białe wytrawne: Solis, Helix, Julia