Winnica Gierowa

Dane kontaktowe:

Grzegorz Gondek
winnica.gierowa@gmail.com
tel. 608 850 475
FACEBOOK

Rok założenia: 2014
Powierzchnia: 0,62 ha

Winnica zlokalizowana jest w miejscowości Janowice, rozłożonej na dość dużym obszarze i posiadającej własne dzielnice. Jedną z nich jest właśnie Gierowa i stąd wzięła się nazwa winnicy. W 2014 roku, na terenie naturalnego osuwiska, na wysokości ok. 330 m.n.p.m. zostały nasadzone pierwsze krzewy. Obecnie winnica ma 0,62 ha, podzielona jest na dwie parcele, gdzie uprawiany jest, obok odmian hybrydowych, bardzo wymagający szczep, jakim jest Pinot Noir, dający tutaj bardzo dobre owoce na wino z potencjałem. Z winnicy rozpościera się malowniczy widok na Dolinę Dunajca. Atrakcją są również przeznaczone do degustacji dla odwiedzających odmiany deserowe w liczbie około 140 oraz otoczenie winnicy sadem czereśniowym.

Oferta: po wcześniejszym umówieniu organizowane są komentowane degustacje dla osób indywidualnych i grup. Istnieje możliwość organizacji imprez okolicznościowych typu: wieczory panieńskie , kawalerskie, imieniny, urodziny czy imprezy firmowe. Winnica dysponuje komfortową wiatą mogącą pomieścić do 50 osób, przy której znajduje się duże palenisko na grilla.

Uprawiane odmiany: Bianka, Saint Pepin, Solaris, Seyval Blanc, Jutrzenka , Muscaris, Souvignier Gris, Sauvignac, Monarch, Pinot Noir i Pinot Noir Precooce, Kabaret Noir

Oferta win: Solares białe wytrawny, Rose różowe wytrawne, Gierowa białe wytrawne, Pino czerwone wytrawne.