Winnica Piwnice Antoniego

Dane kontaktowe:

Antoni Marcinek, Damian Marcinek
33-162 Wola Lubecka 15
damianmarcinek@wp.pl  www.piwniceantoniego.pl
tel: 606 908 404, 608 017 274
FACEBOOK

Rok założenia: 2005
Powierzchnia: 0,5 ha

Winnica położona jest na krańcach województwa małopolskiego, u stóp owianego legendą wzgórza Kokocz. Jest to miejsce bezpiecznie oddalone od centrów miejsko-przemysłowych, odznaczające się nieskazitelną czystością przyrody, z którego roztacza się niezapomniany widok na piękną okolicę. Winnica powstawała na przestrzeni kilkunastu lat. Najpierw, jako amatorska uprawa kilkunastu, a potem kilkudziesięciu krzewów, aby przejść do obecnie blisko 3000 nasadzeń na obszarze 50 arów. Na terenie gospodarstwa znajduje się również pasieka i stary sad, z którego tłoczymy naturalne soki. Wina produkowane w winnicy są corocznie nagradzane złotymi i srebrnymi medalami na międzynarodowych i polskich konkursach winiarskich.

Oferta: Prowadzimy degustacje obejmujące oprowadzanie po winnicy z omówieniem historii winnicy i uprawianych szczepów oraz komentowaną degustację win z deskami lokalnych serów i wędlin. Oferta jest dostępna zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Posiadamy klimatyzowaną salę mogącą pomieścić do 50 osób. Jest też miejsce na ognisko oraz platforma, z której widać całą winnicę.

Uprawiane odmiany: Cabernet Cortis, Cascade, Monarch, Regent, Rondo, Aurora, Bianca, Johanniter, Jutrzenka, Muscat, Seyval blanc, Solaris.

Oferta win: Wina premium – Brzask, Bianite Sur Lie, Senior, Nestor. Ponadto: Perła Kokocza, Julita, Różlove, Różana Kaskada, Rogentis.