Winnica Kosmos

Dane kontaktowe:

Michał Kwiatkowski, Piotr Kaganek
33-162 Lubcza 272
winnicakosmos@gmail.com
tel: 696 961 333, 502 304 741
FACEBOOK

Rok założenia: 2019
Powierzchnia: 2 ha

Winnica obejmuje dwie parcele, na południowych stokach, położonych we wsi Lubcza na pograniczu małopolski i podkarpacia. Winnica znajduje się z dala od zabudowań, pomiędzy pagórkami, nad którymi króluje góra Kokocz. Za dnia podziwiać można krajobraz Pogórza Ciężkowickiego oraz niezliczone kolory kwiatów, które uprawiamy na naszej farmie. Po zmroku widoczny jest cały kosmos, dzięki braku zanieczyszczenia światłem z gospodarstwa można rozkoszować się widokiem tysięcy gwiazd.

Oferta: degustacje dla grup i osób indywidualnych, noclegi, imprezy okolicznościowe, szkolenia, warsztaty, sesje fotograficzne, imprezy firmowe, w ofercie mamy również świeże kwiaty cięte oraz warzywa.

Uprawiane odmiany: Cabernet Savignion, Cabernet Franc, Regent, Zweigelt, Dornfelder, Pinot Noir, Gewurtztraminer, Riesling, Johanniter, Gruner Veltliner, Devin, Solaris.

Oferta win: uprawa oraz produkcja win odbywa się z poszanowaniem natury, mamy w ofercie wina czerwone, białe, pomarańczowe, różowe, spokojne oraz musujące (pet-naty).